воскресенье, 31 октября 2021 г.
1.11.21Читання вірша А.Качана "Білка"
Білка в лісі стриб та стриб
І знайшла великий гриб.
А додому принесла -
Гриб не влазить до дупла.
Довелося білочці
Гриб сушить на гілочці.
1.11.21.Заняття дитячий садочок.1.11.21.тема тижня "Мешканці лісу". Художнього продуктивна діяльність (малювання)
Програмові завдання:
-Вчити дітей малювати прямі горизонтальні лінії-доріжки для зайчика і ведмедика ;
-виховуємо інтерес до малювання, старанність у роботі.
01.11.21(фіз.культ.2.клас.продовження уроку) Підготовча частина
Ходьба:
-звичайна.
-на носках;на п'ятах;
-вз закиданням гомілок.
-у напівприсіді;у присиді
Основна частина:
комплекс зрв (загально розвиваючих вправ)
01.11.21 Урок з фізичної культури 2 класу.Урок√22."Тімон та Пумба"
Тема:"Тімон та Пумба".Рвзновиди ходьби та бігу .ЗРВ на місці."Човниковий
біг"Рухлива гра "Тімон та Пумба" Напевно всі знайомі з мультиплікаційними
героями, які були створені компанією Дісней - Тимоном і Пумбой. Ці два персонажі
напевно самі смішні і яскраві персонажі мультфільму "Король Лев". Вони є кращими
друзями, які ніколи не сумують і завжди разом один з одним. І в своє задоволення
радіють життю і кожному новому дню. Їх життєвий девіз: "Хакуна Матата!", що в
перекладі - без турбот. І наші герої дійсно живуть без будь-яких турбот, весь
час веселяться і розважаються. В нашій прикольній грі "Тімон і Пумба" вам
належить повеселитися разом з цими вірними веселими друзями. А за звання
улюбленого заняття Тимона і Пумби б'ються сніданок, обід і вечеря. Вже що-що, а
вони дуже люблять поїсти, хоча і дотримуються дуже суворої дієти. І вранці і
протягом усього дня вони їдять тільки комах: гусениць, жуків та іншу дрібну
живність. Адже це дуже поживна їжа, і знайти такий корм в джунглях дуже і дуже
просто, а для наших героїв - це ідеальний варіант. Адже завдяки тому, що на їх
пошуки улюбленої їжі не потрібно витрачати багато часу і у наших веселих
персонажів залишиться ще купа часу для улюблених ігор і жартів, і грати можна
навіть з знайденою їжею.
четверг, 28 октября 2021 г.
Читання уривка з вірша С.Жупаніна "Журавлину"
Осіннього ранку
Журавлик летів
За море далеко
До теплих країв.
- Журавлику, любий,
Скажи нам: «Курли».
Коли ти повернешся знову?
Коли?
- Прилину, прилину
Весною назад
До вас, милі друзі,
До рідних Карпат...
Журавлик махнув
На прощання крильми:
- Бувайте здорові!
- Курли, вам курли...
среда, 27 октября 2021 г.
вторник, 26 октября 2021 г.
Бесіда "пташки поруч із нами"
Птахи та людина вже давно живуть поруч. За багато тисячоліть людина звикла до такого сусідства, та й птиці прекрасно адаптувалися до життя поруч з людьми.
Де б ми не були: в місті чи в селі, в лісі або в полі, в горах або в каньйонах, біля річки або на морському узбережжі поряд неодмінно знайдуться пернаті сусіди. І сьогодні ми поговоримо саме про них — про птахів, які живуть поруч з нами.
Вони часом непомітні в густих кронах дерев і може здатися, що це тільки вітер тихо шарудить листям. Але це не так. Просто птахи не завжди хочуть видавати свою присутність, побоюючись людини або з якихось своїм, одним їм відомих причин.
Хоча частіше ці дивовижні істоти постають перед нами у всій своїй красі, кокетливо показуючи нам себе з усіх боків, щоб ми змогли їх гарненько розглянути та помилуватися.
Часом вони, як ніби-то забувши про наше існування, влаштовують цілі театральні вистави у вигляді колективних «бесід», бійок і «словесних» перепалок.
Буває і так, що птахи поводяться як жебраки й нахлібники, випрошування у нас для себе їжу. Або як розбійники, видаючи загрозливі звуки та всім своїм виглядом показуючи, що готові вступити з нами в боротьбу за територію, якщо ми наблизимося до них або якщо не нагодуємо.
А ще птиці радують нас своїм неповторним співом, намагаються розмовляти з нами й навіть передражнювати нас і насміхалися над нами.
Птахи допомагають нам боротися зі шкідниками садів, полів, городів і лісів, але в той самий час бувають випадки, коли вони, навпаки, знищують урожай, збиваючи з гілок фрукти, скльовуючи стиглі ягоди, викльовуючи насіння соняшнику та інших зернових культур.
Світ птахів дивовижний і різноманітний.
В залежності:
– від географічного розташування (материк, країна, регіон),
– від типу місцевості (місто, селище, село),
– від типу ландшафту (рівнина, гори, каньйон, берег річки або моря …),
– від пори року (більшість птахів, що живуть поруч з нами, перелітні: вони прилітають до нас навесні, а на зиму відлітають у вирій),
види птахів, що мешкають поруч з людиною, будуть відрізнятися.
Так, наприклад, основні птиці в моєму місті — голуби, горобці, ворони, галки, синиці та крячки (невеликі чайки, які літають над Київським морем). Іноді чути, як стукає дятел по сусідньому дереву (у нас недалеко ліс, напевно, ця пташка залітає в гості).
У сільській місцевості (в районі моєї дачі — біля Десни) в’ють гнізда і розгулюють по городах лелеки, на деревах саду безупинно тріщать і веселяться сороки. Навесні прилітають у своє гніздо, звите під дахом сараю, ластівки та вранці виводять для нас свої трелі солов’ї. Галасливі бешкетники шпаки збираються влітку в величезні зграї та збивають яблука з дерев, обсипають стиглу вишню і влаштовують гучні пташині розбирання.
Доводиться захищатися від них за допомогою опудала і дзвінких гірлянд з жерстяних банок. Частенько в сад залітають дятли, сойки, іволги. Подорожуючи по Деснянському просторах, можна зустріти сіру чаплю, удода, диких качок, куріпок, перепелів, жайворонків, а також побачити в небі зграю журавлів і шуліку, якій шукає здобич.
У Празі, Брно та Братиславі прекрасно уживаються з людьми зяблики, дрозди, зеленушки, синиці, які гніздяться в парках, скверах і прямо на деревах вулиць. Тому що в цих великих містах до птахів ставляться дбайливо (підгодовують, бережуть) і пернаті, відчуваючи турботу, відповідають взаємністю, оберігаючи дерева від шкідників і даруючи людям своє прекрасний спів.
У Фінляндії практично в домашніх птахів перетворилися сріблясті чайки, які потихеньку забувають море, розташовуючись біля людського житла та отримуючи їжу від людей в достатній кількості.
А чи знаєш ти, які птахи знаходяться поруч з тобою, як вони називаються і чим відрізняються від інших пернатих?
Подивися уважно навколо, прислухайся до пташиного щебетання і відповідай на питання. Якщо не зможеш, попроси допомоги у дорослих. Вони підкажуть тобі відповідь і покажуть пернатих, які живуть біля твого будинку.
У нашому журналі та на сайті ми розповімо тобі про птахів, що мешкають на території України.
Це будуть невеликі короткі розповіді, з яких ти зможеш дізнатися, чим примітна та чи інша птиця, як вона виглядає і чим харчується.
понедельник, 25 октября 2021 г.
Бесіда"А що ж роблять взимку тварини ,щоб їм пережити цю пору?"
• А що ж роблять взимку тварини, щоб їм пережити цю пору?
• А як птахи поводять себе взимку?
• Чим харчуються зимуючі птахи?
• Чи вистачає їм корму?
• А чи потрібно взимку птахам багато їжі? Адже їм не потрібно багато літати, щоб носити матеріал для побудови гнізда, не потрібно вигодовувати пташенят?
Взимку птахам теж потрібно багато корму. Не зважаючи на свій теплий пух, птахи взимку витрачають багато енергії на підтримку температури свого тіла. А, як відомо, енергія для цього отримується з їжі. Знайти вдосталь їжі під снігом, у період ожеледиць та відлиги дуже важко, бо все вкрито шаром льоду, тому ми з вами можемо значно допомогти пташкам пережити зиму. Як ми можемо це зробити? Так, необхідно їх підгодовувати.
• Чим можна підгодовувати пташок?
Діти дають відповіді. Вчитель їх доповнює.
Найпростіше, чим можна підгодовувати пташок – це хлібні крихти. Скибками хліб не варто залишати – на морозі він замерзає і птахи не зможуть ним підживитись. Варто пам’ятати, що хліб має бути білим, бо чорний хліб у зобу набухає, і викликає процеси бродінні у травній системі пташок.
Доречним буде підгодівля зернами пшениці, вівсу, ячменю, проса. Доцільно також підгодовувати насінням соняшника, кукурудзи, гарбузів, кавуна, дині, кабачків, попередньо трохи придавивши його качалкою. Головна умова – насіння має бути сире.
Не відмовляться пташки поласувати і сирим несолоним салом. Сіль накопичившись в організмі птахів призведе до отруєння організму, а потім і до його загибелі. Сало можна вішати на мотузках, дротинах на гіллі кущів на дерев.
Зрадіють пташки і сухофруктам, заготовленим з осені, – ягідкам калини, бузини, горобини. Також з осені доцільно заговляти жолуді, горіхи, крилатки клена та ясена.
среда, 20 октября 2021 г.
Бесіда "яка користь від дерев?"
Фахівці з’ясували , яку користь приносять дерева організму людини. Ще здавна люди вірили в те, що дерева мають цілющі властивості, з допомогою яких можна вилікувати деякі захворювання . Саме тому рекомендується використовувати дерев’яні матеріали в будівництві й оздобленні приміщень, а дерев’яна тара вважається найкориснішою для зберігання продуктів. Нещодавно вчені довели, що, навіть притулившись до дерева на кілька хвилин, можна зарядитися позитивною цілющою енергією. При цьому лікувальний вплив дерев позначається не тільки на фізичному стані людського організму, а й на емоційному. Доведено, що прогулянка хвойним лісом і дотик до хвойного дерева здатні значно підняти настрій і прибрати негативні емоції. Можливо, з цим якось пов’язано те , що в період різдвяних свят більшість людей перебуває в піднесеному настрої. Біоенергетики стверджують, що при занепаді сил і дефіциті енергії можуть допомогти листяні дерева. У листяних лісах рекомендується прогулюватися людям, які часто застуджуються, страждають на ангіну і від розладів шлунково-кишкового тракту. А ось хвоя , осика і тополя позбавлять від головного болю, остеохондрозу, неврозів або болю в печінці. Бук зміцнює організм і підвищує стресостійкість , покращує кровообіг. Береза допомагає сконцентрувати увагу і зняти запальні процеси. Навіть десятихвилинна прогулянка в березовому лісі прекрасно зміцнить організм , а також зніме втому і відчуття нездужання. Вчені наполягають, що за сучасної екологічної ситуації дерева є прекрасним джерелом позитивної енергії для людини.
понедельник, 18 октября 2021 г.
Читання вірша П.Тичини"Осінь такая мила"
Павло Тичина – Осінь така мила… Осінь така мила, осінь славна. Осінь матусі їсти
несе: борщик у горщику, кашка у жменці, скибка у пазусі, грушки у фартушку.
Осінь така мила, осінь славна. Прийде, поставить: мамо, спите? Підведуться мати:
— Це ти, моя доню? — Я ішла все лісом, дуб мене за хустку, він хотів догнати,
борщик однять!
Розвиток мовлення і культура мовленневого спілкування!тема "Осінь золотава"
Заняття з розвитку мовлення в середній групі
Тема: Осінь золотава
Мета: учити дітей правильно називати явища природи , пори року , осінні місяці. Формувати вміння будувати відповідь до поставленого запитання , спонукати до вживання повних речень . Формувати вміння часткового звукового аналізу слів(виокремлення першого звука в слові). Виховувати естетичні почуття від сприйняття осінньої природи .
Хід заняття .
І .Організаційний момент
Вихователь пропонує утворити коло .
Психогімнастика « Я і природа»
Добрий день , сонечко! (піднімають ручки догори)
Добрий день , земелько!( опускають ручки вниз)
Добрий день , водичко!(ручки вперед)
Добрий день, вітерець!(ручки до плечей)
Вихователь пропонує піти на прогулянку до осіннього парку
«Йде» до парку і читає рядки вірша « Золота осінь»
В парках і садочках
На доріжки й трави
Падають листочки
Буро-золотаві.
Де не глянь—навколо
Килим кольористий,
Віти напівголі
Й небо синє ,чисте.
Метушні немає ,
Тиша й прохолода--
Осінь золотая
Тихо , ніжно ходить .
(К Перелісна)
ІІ Основна частина .
Вихователь пропонує відгадати загадку:
Жовте листячко летить ,
Під ногами шелестить,
Сонце вже не припікає,
І коли це все буває?(восени)
---Діти , яка зараз пора року?
--Назвіть перший осінній місяць.
--Який другий місяць осені?
--Який останній?
--А чому він так називається?
Д/гра «Кольрові асоцісціїї в картинках?»
Вихователь демонструє дітям великий сюжетний малюнок із зображенням осені . Навколо малюнка незаповнені віконечка . Картки –символи у вихователя . За вірну відповідь дитина отримує картку . Гра триває поки будуть заповнені всі віконечка.
Запитання до дітей:
--Як восени гріє сонечко?Яке небо восени?Які хмари на осінньому небі?Яке листя на деревах? . Що відбувається з листям? Як називається явище коли листочки опадають ?. Що відбувається восени з комахами? Що відбувається восени в житті птахів? Як одягаються люди восени?
Вихователь: Діти , я пропоную вам послухати вірш
Осінь пензлика взяла,
Малювати почала,
В білокорої берізки золотила довгі кіски.
Став багряним колір чуба
В мудрого дідуся-дуба.
Дві сестрички, дві осички
Стали жовті, мов лисички.
А довкруг, довкруг травиця
Тихо-тихо золотиться.
Ось палахкотять калина,
Горобина і шипшина.
Не вгаває щедра осінь,
А малює неба просинь.
Ще — тоненькі павутинки,
Сірий дощик і хмаринки…
Пензлик біга без упину —
Гарна в осені картина.
--Діти , як гадаєте , ми можемо сказати , що осінь –художниця?
Якими кольорами вона розмальовує дерева? З яким кольром у вас асоціюється осінь?
Вихователь пропонує дітям розглянути листочки з різних дерев
--З я кого дерева цей листочок?(З дуба)
--Якщо він з дуба то він який?(дубовий)
--Якого він кольору?
--На що він схожий?
(Розглянути і описати інші листочки—березовий , кленовий , каштановий)
--Діти , виберіть листочок , який вам подобається найбільше , візьміть його до рук і уявіть що ви –листочок , який вітерець зірвав з дерева і закружляв в повітрі .
Д/гра « Шелестні слова»
--Коли ми йдемо по осінньому парку , під ногами шелестять листочки . Як вони шелестять ?Який звук ми чуємо? (шшшшш) Як правильно вимовляти цей звук? Губи робимо кругленькі, зуби дещо розімкнуті , а язик розташований за верхніми зубами .
--Шелест листя ми можемо почути і в інших словах. В цьому допоможуть нам картинки .
--Вихователь демонструє картинки, діти по черзі вимовляють , виділяючи звук –ш.
Словник:шапка, шуба, шина, шафа, шишка , штани .
--Діти , ви дуже гарно вимовляли слова із звуком –ш. як ви гадаєте, де звук –---ш «живе» у цих словах?. Та, ми чуємо його на початку слова.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
-
Як правильно чистити зуби? Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить ...
-
Не поспішайте задовольняти бажання дитини. Не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь-яку справу. Давайте дитині постійні доручення,...