Як правильно чистити зуби?
Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить здоров’я зубів. Неправильне чищення провокує виникнення проблем в ротовій порожнині: пародонтиту, карієсу, відкладення каменю, потемніння емалі, неприємного запаху з рота.
Навіщо взагалі чистити зуби?
Наш рот має складну мікрофлору, яка піддається зовнішньому впливу. Разом з їжею сюди проникають тисячі бактерій. І продукти, які ми їмо, служать для них живильним середовищем. Бактерії розмножуються, утворюючи на поверхні зубів наліт. Порушується мікрофлора рота, з’являється неприємний запах, і руйнуються зуби.
Кілька аргументів на користь того, щоб чистити зуби:
- Підтримання здоров’я і міцності зубів
- Профілактика карієсу, пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини
- Позбавлення від негарного нальоту на зубах і неприємного запаху
- Підтримка мікрофлори рота
- Захист від проникнення інфекції в шлунково-кишковий тракт
Помилки, які люди допускають при чищенні зубів
Ви впевнені, що знаєте, як чистити зуби правильно? На жаль, в більшості випадків люди допускають грубі помилки під час цієї процедури:
- Довго використовують щітку — не можна чистити зуби однієї щіткою більше 2 місяців, особливо якщо вона з м’якої щетини.
- Видавлюють велику кількість пасти — омана, якій ми зобов’язані рекламі. Не потрібно видавлювати пасту на всю довжину щітки, досить невеликої горошини.
- Чистять лінійними горизонтальними рухами — краще працювати щіткою зверху вниз і навпаки.
- Занадто швидко чистять — процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
- Чистять 1 раз в день — потрібно виконувати гігієнічні процедури для рота не тільки вранці, але і перед сном.
- З зусиллям натискають щіткою на зуби і ясна — так можна травмувати тканини, краще застосовувати легке ненав’язливе натискання.
Як і коли правильно чистити зуби
Для початку розберемося з тим, коли потрібно чистити зуби. Робити це рекомендують двічі в день: вранці і перед сном. І тут не можна обійти стороною ще одну популярну помилку: чистити до їжі. Адже після сніданку результати чистки негайно зійдуть нанівець. З їжі в рот проникнуть мікроорганізми, що представляють загрозу для здоров’я ротової порожнини. А частинки їжі, що залишилися там, стануть для них відмінним живильним середовищем.
Саме тому стоматологи рекомендують чистити ротову порожнину після сніданку.
Це допоможе підтримувати гігієну ротової порожнини і уникнути появи неприємного запаху. Також потрібно не лінуватися робити чистку перед сном. Уві сні хвороботворні бактерії в роті починають активно розмножуватися. І якщо їм залишити для цього поживні речовини – карієс неминучий.
Тепер розповімо докладніше про сам процес. Правильна чистка зубів має наступний алгоритм:
- Промивання щітки струменем води і нанесення зубної пасти
- Очищення верхніх зубів — робляться вертикальні рухи зверху вниз, по 3-4 для кожного зуба
- Вимітаючі рухи щіткою з внутрішньої сторони верхніх зубів
- Очищення жувальних поверхонь зубів круговими рухами
- Очищення нижньої щелепи в тій же послідовності (щітка повинна рухатися знизу вгору)
- Змикання зубів і очищення ротової порожнини круговими рухами для масажу ясен
- Очищення щік і язика щіткою
- Полоскання ротової порожнини
Є ряд правил щодо того, як чистити зуби правильно.
Утримувати зубну щітку з пастою потрібно під кутом 45 градусів до поверхні зубів та ясен. Починати краще з далеких жувальних зубів, поступово рухаючись до передніх. При необхідності використовувати зубну нитку (флос) для ретельного очищення міжзубних проміжків.
Пару слів про зубну нитку
Міжзубні щілини — досить підступні ділянки в ротовій порожнині. У них часто застряють залишки їжі, які ми не бачимо і часом навіть не відчуваємо. Це провокує активне розмноження бактерій, внаслідок чого розвивається карієс.
Тому стоматологи рекомендують використовувати зубну нитку.
Правила такі:
- Відірвавши потрібний відрізок нитки, намотайте її на вказівні пальці обох рук
- Нитка повинна міцно фіксуватися і бути натягнутою, як струна
- Просуваючи флос між зубами, акуратно рухайте його вгору-вниз
- У кожному міжзубному проміжку використовуйте чистий шматок нитки — намотуйте її на один з пальців по мірі використання
- Намагайтеся не пошкодити ясна — потрібно працювати з особливою обережністю біля основи зуба
Не дивуйтеся, якщо в процесі чистки на Флоссе будуть надаватися частинки їжі. Нитка прибирає навіть найдрібніші залишки, з якими щітка не справляється.
Роль пасти та щітки
Ми не дарма використовуємо ці два гігієнічних засоби в парі, щоб чистити зуби. Без щітки неможливо домогтися масажу ясен і якісно прибрати з зубів наліт. А паста допомагає вбити бактерії, знезаразити ротову порожнину.
Дуже важливо задіяти відповідну щітку, коли чистите зуби.
Сьогодні в моді натуральність, але у стоматологів на цей рахунок більш скептична думка. Щетина, зроблена з натуральних матеріалів, схильна накопичувати бактерії. А синтетичні щітки в цьому плані більш гігієнічні, їх легше мити і чистити.
Людям з хворими і кровоточащими яснами краще використовувати щітки з м’якою щетиною. А тим, хто налаштований боротися з зубним нальотом, підійдуть жорсткі. Головка щітки повинна бути компактною, краще брати моделі обтічної форми. Також зверніть увагу на ручку – щоб вона не була слизькою. В цьому плані вдалим варіантом буде гумовий наконечник з пухирчастою шорсткою поверхнею.
При виборі пасти краще керуватися порадами стоматолога і особливостями зубів.
Тим, хто страждає від нестачі мінералізації, підійдуть фторвмісні склади. Людям з пародонтозом краще використовувати пасти з в’язким ефектом. І головне, рекомендується міняти пасту для зубів час від часу, склад і текстуру пасти.
Якщо ви помітили на зубах камінь і наліт, не намагайтеся зняти його самостійно. Він може виникати, навіть якщо регулярно чистити зуби, використовувати правильну щітку і пасту. Вирішити цю проблему допоможе стоматолог.
Комментариев нет:
Отправить комментарий