среда, 28 апреля 2021 г.
Поради батькам!
«Виховання гуманних почуттів у молодших дошкільників у процесі залучення дітей до природи» (з досвіду роботи) Екологічне виховання - це формування у людини здатності і бажання поступати відповідно до законів екології, це формування екологічної культури вихованця. Екологічна культура - це щоденну поведінку людини в природі, важливою складовою якої є псіхоекологія - культура взаємини людей і розуміння значущості збереження чистоти єдиного інформаційного та психофізіологічного поля, яке утворюють і окремі соціальні групи, і людство в цілому. Екологічне виховання дітей дошкільного віку передбачає виховання дбайливого, гуманного ставлення до природи, формування вміння дотримуватися елементарних правил поведінки при взаємодії з природою, бо в основі ставлення людини до навколишнього світу природи повинні лежати гуманні почуття, т. Е. Усвідомлення цінності будь-якого прояву життя, прагнення захистити і зберегти природу і т. д. Гуманність - система моральних і соціальних установок, що припускає необхідність прояву співчуття до людей, надання допомоги, неспричинення страждань. Виховання гуманних почуттів у процесі залучення дітей до природи є метою екологічного виховання, реалізація якої йде через наступні завдання: • уточнення та поглиблення знань про рослини, тварин і природних умовах; • формування знань про життєво необхідних умовах для людини, тварин і рослин; • формування елементарних уявлень про причинно-наслідкових зв'язках всередині природного комплексу; • розвиток гуманного емоційно-доброзичливого і дбайливого ставлення до навколишнього світу; • формування потреби дбати про чистоту своєї групи; • вироблення вміння правильно взаємодіяти з навколишнім світом. Одним з важливих питань екологічного виховання дошкільників є виховання гуманних почуттів у процесі залучення дітей до природи. Критеріями сформованості усвідомленого і активного гуманного ставлення до природи є такі: o розуміння необхідність дбайливого та дбайливого ставлення до природи, засноване на її морально-естетичному та практичному значенні для людини; o освоєння норм поведінки в природному оточенні і дотриманні їх у практичній діяльності і в побуті; o прояв активного ставлення до об'єктів природи (дієвої турботи, вміння оцінити дії інших людей по відношенню до природи
Весняне сонечко зігріває землю. А в небі кричать зграї птахів, які повертаються з далеких країн. Вони перезимували в теплих краях та поспішають на Батьківщину, до нас. Першими повертаються граки. Недарма граки звуться вісниками весни. Потім прилітають чайки, шпаки, жайворонки, качки та гуси. Пізніше з'являються зозулі, стрижі, ластівки, лелеки та інші пташки. Перелітні птахи радіють, повернувшись на Батьківщину. Вони без кінця співають та виводять веселі трелі. Радісним пташиним гомоном наповнюються лісові гаї, поля та луки, парки, сади та палісадники. Ці «діти природи» всюди приносять весняний настрій. Птахи в'ють нові гніздечка або лагодять старі за допомогою гілочок. Серед свіжого весняного листя птахи готуються виводити в своїх гніздах пташенят.
Всіх пернатих поділяють на три види:
осілі - такі птахи мешкають на одній території постійно, не змінюючи своє місце перебування, зазвичай це представники тропіків і субтропіків; в північних краях і центральній частині
Хто і навіщо летить зі своєї батьківщини?
Серед перелітних птахів - ластівки, дикі гуси, шпаки, граки і багато інших. При настанні холодів вони відлітають туди, де тепло, повертаючись назад на свої рідні місця, які залишили восени.
Навіщо птахи залишають рідні краї?
Серед основних причин - це холод і відсутність їжі. Зимовий час не так страшно для них, як нестача їжі. Пернаті - істоти теплокровні, їх середня температура тіла становить близько 41 градуса. Крім того, запобігти переохолодженню допомагає пух під оперенням. Тому зберігати свою життєдіяльність суворою зимою вони здатні, чого не скажеш про їх активність без достатньої кількості корму.
Чим харчуються птахи влітку?
В основному комахами. Вся їх жива видобуток - жучки та черв'ячки - з холодами або вмирають, або лягають спати, ховаючись глибоко в землю. Тому ті, у кого в меню немає зерна або корінців від рослин, змушені летіти в теплі країни, де багато комах.
Серед жителів лісів і населених пунктів половина пернатих - перелітні. Майже всі, що живуть на болотах і водоймах, відлітають туди, де тепліше. Так, лелеки і чаплі збираються в довгу дорогу, коли замерзають ставки і річки. З-під льоду важко дістати жаб і рибок, а дрібні гризуни давно поховалися по своїх нірках.
що таке конструювання?
Заняття з конструювання — це ознайомлення з навколишнім світом, поглиблення знань про довкілля, дослідження, розвиток мислення та мовлення, навчання розмірковувати, робити висновки, доводити власну точку зору, брати участь у діалозі.
Організація конструювання з дошкільниками
Конструювання — це процес створення моделі, побудови об’єктів та приведення у певний порядок, взаєморозміщення їхніх частин, елементів.
Конструювання належить до продуктивних видів діяльності, оскільки спрямоване на отримання певного продукту. На заняттях з конструювання дошкільники вчаться планувати майбутню діяльність, аналізувати та контролювати власні дії, виправляти помилки, робити висновки. У процесі такої роботи у дітей розвиваються рухи рук, дрібна моторика пальців, зорово-моторні координації, цілеспрямовані дії з предметами на основі тактильного та зорового сприйняття, окомір та перцептивно-рухова пам’ять.
Особливості дитячого конструювання
Під дитячим конструюванням традиційно розуміють створення різноманітних конструкцій і моделей з будівельних матеріалів і деталей конструкторів різних видів, виготовлення виробів з паперу, картону, природного та залишкового матеріалу.
У процесі конструювання розв’язуються такі основні завдання:
формувати уявлення про елементи різних конструкторів та будівельних матеріалів;
формувати уміння аналізувати споруду, виріб, схему, малюнок;
вчити розділяти складну форму на складові частини та навпаки — з простих форм складати складні споруди;
учити будувати споруду за заданими умовами (зразок, модель, вказівки тощо) та навпаки — робити графічне зображення до запропонованої моделі;
сприяти засвоєнню сенсорних еталонів (розмір, форма, колір, просторова характеристика) та використовувати їх для характеристики об’єктів;
формувати навички просторової орієнтації;
розвивати зорово-рухову координацію;
розвивати дрібну моторику рук;
формувати вміння створювати художній образ;
формувати художній смак у процесі оформлення конструкцій;
розвивати мовлення дітей.
четверг, 15 апреля 2021 г.
Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Кожна писанка - це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви - усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі. Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеве минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі.Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». Для цієї святої справи їй, окрім яєць, потрібні були: непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск, свічка, фарби, розламана надвоє кісточка-вилка, узята з півнячих грудок. Непочатий вогонь добував господар сім'ї, непочату воду господиня брала опівночі з семи джерел. Фарби добували з пелюсток квітів, кори, коріння і листя дерев. Узор майстрині не вигадували, а списували з торішніх писанок - з року в рік, від бабусь-прабабусь. А до предметів, причетних до приготування писанок, ніхто, окрім самої господині, не смів навіть торкатися. Так писали писанки наші далекі предкині, наші прабабусі. Ця традиція нараховує вже близько 8 тисяч років. Звичайно ж, з часом правила писання спростилися. Вода проста, кип'ячена, писанок - спеціально виготовлений у вигляді невеликої металевої воронки, а фарби беруться як «від Бога, так і від людей». Але традиція проминула всі труднощі і змогла вижити й донині.
Вербна неділя
<Вербна неділя: історія та традиції, про які розповідають дітям У шосту неділю Великого посту, коли залишається 7 днів до Великодня, християни східного обряду святкують Вхід Господній в Єрусалим. У народі його також називають Вербною неділею, а весь попередній тиждень — Вербним. Свято не прив’язане до сучасного світського календаря, і щороку дата розраховується спеціальним чином. Якого числа у 2021 році воно святкуватиметься? Цьогоріч Вербна неділя припадає на 25 квітня, бо Великдень — на 2 травня. Католики відзначають великодні свята на тиждень раніше.
div class="separator" style="clear: both;">
среда, 14 апреля 2021 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
-
Як правильно чистити зуби? Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить ...
-
Не поспішайте задовольняти бажання дитини. Не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь-яку справу. Давайте дитині постійні доручення,...