вторник, 19 января 2021 г.

Заняття:Ознайомлення з природним довкіллям Тема:"У Країні здорових зубів" Ознайомити дітей з важливістю гігієнічного догляду за порожниною рота і зубами;спонукати дітей дбати про здоров'я зубів .

 

Як правильно чистити зуби?

Как правильно чистить зубы фото

Людям здається, що вони знають, як чистити зуби, але не завжди це так. Від правильності цього процесу залежить здоров’я зубів. Неправильне чищення провокує виникнення проблем в ротовій порожнині: пародонтиту, карієсу, відкладення каменю, потемніння емалі, неприємного запаху з рота.

Навіщо взагалі чистити зуби?

Наш рот має складну мікрофлору, яка піддається зовнішньому впливу. Разом з їжею сюди проникають тисячі бактерій. І продукти, які ми їмо, служать для них живильним середовищем. Бактерії розмножуються, утворюючи на поверхні зубів наліт. Порушується мікрофлора рота, з’являється неприємний запах, і руйнуються зуби.

Кілька аргументів на користь того, щоб чистити зуби:

  • Підтримання здоров’я і міцності зубів
  • Профілактика карієсу, пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини
  • Позбавлення від негарного нальоту на зубах і неприємного запаху
  • Підтримка мікрофлори рота
  • Захист від проникнення інфекції в шлунково-кишковий тракт

Помилки, які люди допускають при чищенні зубів

Ви впевнені, що знаєте, як чистити зуби правильно? На жаль, в більшості випадків люди допускають грубі помилки під час цієї процедури:

  • Довго використовують щітку — не можна чистити зуби однієї щіткою більше 2 місяців, особливо якщо вона з м’якої щетини.
  • Видавлюють велику кількість пасти — омана, якій ми зобов’язані рекламі. Не потрібно видавлювати пасту на всю довжину щітки, досить невеликої горошини.
  • Чистять лінійними горизонтальними рухами — краще працювати щіткою зверху вниз і навпаки.
  • Занадто швидко чистять — процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
  • Чистять 1 раз в день — потрібно виконувати гігієнічні процедури для рота не тільки вранці, але і перед сном.
  • З зусиллям натискають щіткою на зуби і ясна — так можна травмувати тканини, краще застосовувати легке ненав’язливе натискання.

Як і коли правильно чистити зуби

Для початку розберемося з тим, коли потрібно чистити зуби. Робити це рекомендують двічі в день: вранці і перед сном. І тут не можна обійти стороною ще одну популярну помилку: чистити до їжі. Адже після сніданку результати чистки негайно зійдуть нанівець. З їжі в рот проникнуть мікроорганізми, що представляють загрозу для здоров’я ротової порожнини. А частинки їжі, що залишилися там, стануть для них відмінним живильним середовищем.


Саме тому стоматологи рекомендують чистити ротову порожнину після сніданку.

Це допоможе підтримувати гігієну ротової порожнини і уникнути появи неприємного запаху. Також потрібно не лінуватися робити чистку перед сном. Уві сні хвороботворні бактерії в роті починають активно розмножуватися. І якщо їм залишити для цього поживні речовини – карієс неминучий.


Тепер розповімо докладніше про сам процес. Правильна чистка зубів має наступний алгоритм:

  • Промивання щітки струменем води і нанесення зубної пасти
  • Очищення верхніх зубів — робляться вертикальні рухи зверху вниз, по 3-4 для кожного зуба
  • Вимітаючі рухи щіткою з внутрішньої сторони верхніх зубів
  • Очищення жувальних поверхонь зубів круговими рухами
  • Очищення нижньої щелепи в тій же послідовності (щітка повинна рухатися знизу вгору)
  • Змикання зубів і очищення ротової порожнини круговими рухами для масажу ясен
  • Очищення щік і язика щіткою
  • Полоскання ротової порожнини 

Є ряд правил щодо того, як чистити зуби правильно.

Утримувати зубну щітку з пастою потрібно під кутом 45 градусів до поверхні зубів та ясен. Починати краще з далеких жувальних зубів, поступово рухаючись до передніх. При необхідності використовувати зубну нитку (флос) для ретельного очищення міжзубних проміжків.

Пару слів про зубну нитку

Міжзубні щілини — досить підступні ділянки в ротовій порожнині. У них часто застряють залишки їжі, які ми не бачимо і часом навіть не відчуваємо. Це провокує активне розмноження бактерій, внаслідок чого розвивається карієс.
Тому стоматологи рекомендують використовувати зубну нитку.

Правила такі:

  • Відірвавши потрібний відрізок нитки, намотайте її на вказівні пальці обох рук
  • Нитка повинна міцно фіксуватися і бути натягнутою, як струна
  • Просуваючи флос між зубами, акуратно рухайте його вгору-вниз
  • У кожному міжзубному проміжку використовуйте чистий шматок нитки — намотуйте її на один з пальців по мірі використання
  • Намагайтеся не пошкодити ясна — потрібно працювати з особливою обережністю біля основи зуба

Не дивуйтеся, якщо в процесі чистки на Флоссе будуть надаватися частинки їжі. Нитка прибирає навіть найдрібніші залишки, з якими щітка не справляється.

Роль пасти та щітки

Ми не дарма використовуємо ці два гігієнічних засоби в парі, щоб чистити зуби. Без щітки неможливо домогтися масажу ясен і якісно прибрати з зубів наліт. А паста допомагає вбити бактерії, знезаразити ротову порожнину.

Дуже важливо задіяти відповідну щітку, коли чистите зуби.

Сьогодні в моді натуральність, але у стоматологів на цей рахунок більш скептична думка. Щетина, зроблена з натуральних матеріалів, схильна накопичувати бактерії. А синтетичні щітки в цьому плані більш гігієнічні, їх легше мити і чистити.

Людям з хворими і кровоточащими яснами краще використовувати щітки з м’якою щетиною. А тим, хто налаштований боротися з зубним нальотом, підійдуть жорсткі. Головка щітки повинна бути компактною, краще брати моделі обтічної форми. Також зверніть увагу на ручку – щоб вона не була слизькою. В цьому плані вдалим варіантом буде гумовий наконечник з пухирчастою шорсткою поверхнею.


При виборі пасти краще керуватися порадами стоматолога і особливостями зубів.

Тим, хто страждає від нестачі мінералізації, підійдуть фторвмісні склади. Людям з пародонтозом краще використовувати пасти з в’язким ефектом. І головне, рекомендується міняти пасту для зубів час від часу,  склад  і текстуру пасти.

Якщо ви помітили на зубах камінь і наліт, не намагайтеся зняти його самостійно. Він може виникати, навіть якщо регулярно чистити зуби, використовувати правильну щітку і пасту. Вирішити цю проблему допоможе стоматолог.




Музична діяльність!




 

Заняття:Ознайомлення з природним довкіллям Тема:"У Країні здорових зубів" Ознайомити дітей з важливістю гігієнічного догляду за порожниною рота і зубами;спонукати дітей дбати про здоров'я зубів




 

понедельник, 18 января 2021 г.

Як привчити дитину їсти здорову їжу?

 

5 способів привчити дитину їсти здорову їжу і не вбити її при цьому 

Як змусити дитину їсти здорову їжу в світі, де на кожному розі продаються солодощі, картопля фрі, морозиво з половиною таблиці Менделєєва усередині?
 

Всі батьки знають, що народити і виховати дитину — ніщо в порівнянні з завданням нормально її нагодувати.

Діти ласі до junk food і солодощів. Складно пояснити їм, чому потрібно їсти вівсянку, свіжі овочі та фрукти, а не піцу, гамбургери і морозиво. І чому потрібно пити звичайну воду, а не солодку газовану воду.

Психологи попереджають, що занадто сильно тиснути на дитину і створювати стресові ситуації навколо здорового харчування не варто. Батьки, що кричать на дітей («їж кашу, бовдур!») і вигадують витончені покарання за порушення режиму харчування, сильно ризикують.

Дитина цілком може почати їсти брокколі кілограмами, але потім вмикається гіперкомпенсація і в підлітковому віці вона може стати чемпіоном міста з поїдання заварних тістечок.

Психологи рекомендують використовувати більш тонкі прийоми для того, щоб з малих років привчити дитину до здорової їжі.

1 Не спокушайте

Якщо ви не хочете, щоб дитина їла junk food, не давайте їй спокуси, каже Агата Ачінду, засновник фонду Органічного дитячого харчування.

Практично в будь-якій готовій їжі та в багатьох напоях у сучасних супермаркетах міститься цукор.

Не приносьте таку їжу і такі напої додому, і вам не доведеться забороняти дитині їх вживати, каже Ачінду.

Ця тактика ефективніша, ніж заборони. Якщо в холодильнику немає шкідливої їжі, то вам і не доведеться забороняти дитині її їсти.

Таким чином, навіть якщо ви не можете контролювати, що їсть дитина за межами дому (в школі, на прогулянці і т. д.), ви все ж виключите шкідливу їжу хоча б частково. А заразом і вбережете психіку дитини, знизивши кількість потенційно конфліктних ситуацій.

2 Додайте інтригу

Зробіть так, щоб їжа була цікавою для дитини, рекомендують психологи. Оточіть здорові продукти харчування якимсь романтичним ореолом. І дитина сама захоче їх спробувати.

За словами американського психолога Лорі Дей, вона навчила свою дочку любити горох, створивши маленьку гру, в ході якої дівчинка повинна була перебирати горошини, сортувати їх за розміром і гратися з ними перш, ніж віддати мамі, щоб та їх приготувала.

«Розкажіть дитині, що Майкл Джордан став таким великим, тому що їв багато гороху, — каже американський дієтолог Джулі Бернс. — Ось побачите, дитина відреагує на це і почне їсти горох».

«Зробіть їжу цікавою для дитини, адже діти від природи допитливі», — констатує Дей.

3 Дайте вибір

Не варто змушувати дитину їсти те, що їй не подобається. Це глухий кут, кажуть психологи.

Дитина хоче солодкого, а її змушують їсти несмачні пластівці. Це прямий шлях до згаданої вище «компенсації», коли дитина потай від вас буде набивати животик шоколадками.

Необхідно завжди надавати дитині вибір, навіть якщо він заздалегідь обмежений вами. Нехай дитина обирає між кількома видами, попередньо відібраної вами їжі. Так у неї не сформується відчуття, що її змушують їсти щось конкретне.

«Потрібно, щоб діти самі обирали, що вони їдять, — говорить Ава Парнасу, американський дитячий психолог, — Не дайте їм приводу для харчового бунту».

4 Не змушуйте доїдати

Пам’ятаєте, як бабуся казала вам в дитинстві: «Не встанеш з-за столу, поки не доїси»?

Так от, вона була не права.

Сучасні дитячі психологи рекомендують насипати дитині більше їжі, ніж вона має їсти. І спокійно ставитися до того, що вона не доїла, підкреслює дієтолог Пем Мур.

Головне, зробити так, щоб у дитини не було можливості, через півгодини підійти до холодильника і «догнатися» шоколадкою. Якщо дитина не хоче доїдати свою вечерю, не потрібно змушувати її, потрібно просто пояснити, що наступного разу вона поїсть тільки за сніданком.

Якщо ви все зробите правильно, то дитина звикне їсти за столом і не бігати за «перекусами».

5 Додайте креативу

Діти наївні та легковірні. І часом зовсім не гріх цим скористатися. З благими намірами, звичайно.

Американська фуд-блогер Дженніфер Роуз наводить як приклад своїх дітей, яких їй вдалося майже повністю перевести на здорове харчування завдяки творчим кулінарним ідеям.

Не варто змушувати дітей відмовлятися від улюбленої випічки, потрібно просто заміщати шкідливі інгредієнти корисними. Наприклад, можна відмовитися від соняшникової олії на користь оливкової. Замість цукру додавати у випічку ягоди.

Якщо діти люблять хліб, потрібно купувати їм свіжий цільнозерновий, а не звичайний магазинний. Якщо діти люблять соки, потрібно робити їм фреші, а не купувати сік у пакетах з високим вмістом цукру. До йогурту або каші можна додавати свіжі фрукти, а не магазинне варення.

При цьому, нові страви варто вводити не радикально, а поступово, відзначає дієтолог Джулі Бернс. Дайте можливість дитині скуштувати страву, звикнути до неї.

А ще краще, залучайте дітей у процес приготування їжі. Нехай вони допомагають мити овочі для салату, розмішувати тісто, чистити фрукти. Це зробить їжу ближчою для них, говорить Бернс.