четверг, 21 мая 2020 г.

Дидактичні ігри з розвитку математичних уявлень у дітей другої молодшої групи

«Жучки на аркушиках»
Мета гри: формувати вміння дітей порівнювати дві групи предметів на основі порівняння, встановлювати рівність і нерівність двох множин.
Хід гри. Вихователь говорить: «Діти, подивіться, які гарні жучки. Вони хочуть з вами погратися, ви станете жучками. Наші жучки живуть на листочках. У кожного жучка свій будиночок - листочок. Зараз ви будете літати по галявині, а за моїм сигналом знайдете собі будиночок - листочок. Жучки, летіть! Жучки, будиночок! Всім жучкам вистачило будиночків? Скільки жучків? Скільки листочків? Їх порівну? Як ще можна сказати? Жучкам дуже сподобалося з вами грати.» Далі повторюємо гру, встановлюючи відносини «більше, менше», при цьому вчимо зрівнювати безлічі шляхом додавання і збавляння.
«Метелики і квіти»
Мета гри: формувати вміння дітей порівнювати дві групи предметів на основі порівняння, встановлювати рівність і нерівність двох множин, активізувати в мовленні слова: «стільки - скільки, порівну», «однаково».
Хід гри. Вихователь говорить: «Діти, подивіться, які гарні метелики. Вони хочуть з вами погратися. Зараз ви станете метеликами. Наші метелики живуть на квіточках. У кожній метелики свій будиночок - квіточка. Зараз ви будете літати по галявині, а за моїм сигналом знайдете собі будиночок - квіточка. Метелики, летіть! Метелики, будиночок! Всім їм вистачило будиночків? Скільки метеликів? Скільки квіточок? Їх порівну? Як ще можна сказати? Їм дуже сподобалося з вами грати.»
«Прикрасимо килимок»
Мета гри: розвивати вміння дітей порівнювати два предмети за величиною, активізувати в мові дітей слова «великий-маленький».
Хід гри. Вихователь говорить: «Діти, до нас у гості прийшов ведмедик. Він хоче подарувати своїм друзям красиві килимки, але він не встиг їх прикрасити. Давайте ми йому допоможемо прикрасити килимки. Чим ми їх будемо прикрашати? (колами) Якого кольору кола? За величиною вони однакові чи різні? Куди ви покладете великі кола? (кути) Куди ви покладіть маленькі кола? (посередині) Якого вони кольору? Мишкові дуже сподобалися ваші килимки, він тепер подарує ці килимки своїм друзям».
«Будиночки для ведмежат»
Мета гри: розвивати вміння дітей порівнювати два предмети за величиною,
активізувати в мові дітей слова «великий-маленький».
Хід гри. Вихователь каже: «Дітки, я вам зараз розповім цікаву історію. Жили - були два ведмедика, і ось одного разу вони вирішили збудувати собі будиночки. Взяли стіни і дахи для будиночків, але тільки не зрозуміють, що робити далі. Давайте ми їм допоможемо зробити будиночки. Подивіться, які у нас за величиною ведмежата? Який цей ведмедик за величиною, велика чи маленька? Який ми йому будемо робити будиночок? Яку ти візьмеш стіну, велику чи маленьку? Яку треба взяти дах? А цей ведмедик який за величиною? Який йому треба зробити будиночок? Яку ти візьмеш дах? Якого вона кольору? Давайте біля будиночків посадимо ялинки. Ялинки однакові за величиною чи різні? Де ми посадимо високу ялинку? Де посадимо низьку ялинку? Ведмежата дуже раді, що ви їм допомогли. Вони хочуть з вами погратися».

Поради для батьків щодо виховання
морально-патріотичних якостей у дітей
Під час прогулянки розкажіть, що саме розташовано на вашій вулиці. Поговоріть про призначення кожного об’єкта.
Звертайте увагу дитини на красу рідного міста.
Дайте дитині уявлення про роботу громадських установ. Простежте за роботою співробітників цих установ, визначте цінність їх праці.
Разом із дитиною беріть участь у праці з упорядкування й озеленення території дитячого садка, свого двору.
Розширюйте власний світогляд.
Вчіть дитину правильно оцінювати свої вчинки і вчинки інших людей.
Читайте книжки про Батьківщину, її героїв, традиції, культуру свого народу.
Заохочуйте дитину до підтримки порядку та зразкової поведінки в громадських місцях.
Сформуйте у прийдешнього покоління почуття відповідальності і поваги до історії і культури рідного краю.
Закріплюйте знання про рідне місто, його культурні та історичні цінності.
Виховуйте в дитини почуття власної гідності як представника свого народу, толерантне ставлення до представників інших національностей.
Дайте дітям уявлення про нелегку історію України, виховуйте почуття гордості з своїх предків, вдячності за їхні подвиги, вірність і відданість Батьківщині.

Ігри з використанням циглинок LEGO)
Заняття до дня вишиванки!



День вишиванки!
Доброго ранку усім!
Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку.
Для здоров’я вона — плюс,
Намотай собі на вус.

вторник, 5 мая 2020 г.

Овочі українською
Дорожня безпека
Терапевтичні казки
Навіщо мити руки
Дихальна гімнастика
Малюємо квіти для матусі




 Екологічне виховання дітей у сім'ї